Cikkek: 17374 | Ma megjelent: 66
onemusic logo

Autechre 2026 őszén visszatér Európába: ritka élő turnéval készül a legendás duó

Írta: Ostroml

A legendás elektronikus zenei duó, az Autechre, ismét színpadra lép Európában 2026 őszén. Sean Booth és Rob Brown, a brit elektronikus zene két úttörő alakja, egy egy hónapon át tartó turnét jelentett be, amely szeptember 24-én rajtol a belgiumi Liège-ben, és október 24-én zárul Londonban. Mivel a duó élő fellépései rendkívül ritkák, ez a turné valódi különlegességnek számít a rajongók számára.

A német nyelvterület is hangsúlyos szerepet kap a turné során: az Autechre koncertet ad a müncheni Muffathalléban, a bécsi Gasometerben, valamint a zürichi Rote Fabrikban. A program egyik kiemelt pontja lesz a szeptember 27-i prágai Lunchmeat Fesztivál zárókoncertje, amelyet szintén a duó fellépése koronáz meg.

Az Autechre zenéje továbbra is az elektronikus kísérletezés csúcsát képviseli: radikális, absztrakt és rendkívül innovatív hangzásvilágukat a klubzenei elemek, az experimentális elektronika és a kifinomult hangtervezés ötvözésével hozzák létre. A 2025-ös év intenzív koncertsorozatot hozott számukra Nagy-Britanniában és Észak-Amerikában, emellett néhány különleges európai fellépést is adtak, köztük egy emlékezetes koncertet Berlinben.

A 2026-os turné jegyei már elérhetők az Autechre hivatalos oldalán: autechre.warp.net. A rajongók számára érdemes mielőbb biztosítani a helyüket, hiszen a ritkaságszámba menő fellépések várhatóan gyorsan teltházasak lesznek.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Nico Moreno at Arzenal