Cikkek: 28155 | Ma megjelent: 18
onemusic logo

BUNT és Mathame vezeti a Tension Winter Festival első neveit

Írta: Ostroml

November végén Bázelben már nem sok értelme lenne szabadtéri fesztiválszezont játszani. A Tension Winter Festival nem is próbálkozik vele. Két napra inkább klubméretűre zsugorítja a telet: sötét csarnok, komoly hangrendszer, nagy tömeg és hajnalig tartó elektronikus zene várja a közönséget a Messehalle Baselben.

Az idei kiadás november 27–28. között érkezik, és már megvan az első két húzónév is. BUNT és Mathame biztosan ott lesz Bázelben, két meglehetősen különböző oldalát képviselve annak, ami jelenleg nagy közönséget mozgat meg az elektronikus zenében.

BUNT az elmúlt évek egyik látványos német sikertörténetét hozta össze. Zenéje a klubok és a pop határán mozog, lendületes, könnyen felismerhető produkciói pedig az online közönségtől a telt házas fellépésekig vitték. A Tension közegében várhatóan ő hozza majd a fesztivál könnyedebb, euforikusabb oldalát.

Mathame egészen más irányból érkezik.

Az olasz testvérpár, Amedeo és Matteo Giovanelli zenéjében a melodikus techno sötétebb, filmszerű világa találkozik azzal a nagyszínpados energiával, amely az elmúlt években a műfaj egyik meghatározó irányává vált. Szettjeikben a lassan felépített feszültség legalább annyira fontos, mint maga a feloldás – egy fedett, késő őszi fesztivál pedig kifejezetten jól áll ennek a hangzásnak.

A két név együtt már azt is jelzi, hogy a Tension idén sem akar egyetlen szűk műfaji sávban maradni.

Nyár helyett két nap a csarnokban

A Tension ereje éppen abból jön, hogy nem próbál téli változatot készíteni a nyári fesztiválélményből. Nincs napsütés, poros fesztiválmező vagy délutáni kezdés. Helyette a klubkultúra logikáját viszik be egy nagyobb csarnokba.

Ez a koncepció az előző években már olyan előadókat vitt Bázelbe, mint Ben Böhmer, Jan Blomqvist és Schrotthagen. A nemzetközi nevek mellett a helyi színtér szereplői is rendszeresen helyet kapnak, így a program nem pusztán néhány headliner köré felhúzott névsor.

Az idei line-up nagyobb része egyelőre még hiányzik. A szervezők további bejelentéseket ígérnek, így BUNT és Mathame inkább az első irányjelzők, mintsem a teljes kép.

A párosítás mindenesetre működik. BUNT zenéjével könnyebb, közvetlenebb eufória érkezhet a csarnokba, Mathame pedig sötétebb és hipnotikusabb irányba viheti az éjszakát.

November végén Bázelben már régen vége lesz a nyári fesztiválszezonnak. A Tension viszont éppen arra épít, hogy a tánctérnek nincs szüksége jó időre.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

OneTicket
Cineversum pres. STEPHAN BODZIN
szakertoikonyvek.hu