Cikkek: 8200 | Ma megjelent: 1
onemusic logo

A DJ Szövetség díjazása körüli viták – egy kis tisztánlátás


Sokat gondolkodtam azon, hogy érdemes-e egyáltalán szót ejteni erről a témáról, de mivel a "DJ Szövetség - Magyar DJ és Producer Egyesület" évről évre rengeteg kritikát kap, talán érdemes egy kicsit tisztázni a helyzetet. A legtöbb negatív vélemény főként olyanoktól érkezik, akik nem is tagjai a szövetségnek, és folyamatosan azt kérdezik, hogy bizonyos DJ-k miért nincsenek a jelöltek között. A válasz egyszerű: mert nem tagjai a szövetségnek. Egy ilyen szervezet nem egy kötelező, minden DJ-t lefedő, hivatalos intézmény, hanem egy önkéntes alapon működő egyesület, ahol a tagok maguk közül választják ki az év díjazottjait.

Természetesen érthető, hogy sokan úgy érzik, a DJ Szövetség nem képviseli megfelelően a szakmát, és nincs különösebb hatása a DJ-k pályafutására, hiszen az éves tevékenysége javarészt egy háromórás díjátadó gálában merül ki. Az is tény, hogy erről a rendezvényről érdemi beszámolót soha nem lehetett olvasni, sőt, sokan még azt sem tudják pontosan, mikor is zajlik. Régebben legalább online panelbeszélgetések voltak, most viszont már ez sem jellemző.

Viszont egy dolog fontos lenne: ne a jelölteket és a nyerteseket támadjátok. Az viszont kritizálható és megtévesztő, hogy egyesek a díjat reklámanyagaikban egyszerűen 'Az Év DJ-je' címként tüntetik fel, annak ellenére, hogy a díjon szerepel a DJ Szövetség megjelölése. Így sokan tévesen hihetik, hogy ez egy minden DJ-re kiterjedő országos szakmai elismerés, pedig valójában egy belső közösségen belüli szavazás eredménye. Ez egy olyan kérdés, amit érdemes lenne tisztázni és egyértelműbben kommunikálni a nyilvánosság felé.Régen legalább volt egy komoly szponzor, például a Ballantine’s, amely támogatta ezt az egészet. Most viszont ez is egy olyan eseménnyé vált, amely önmagában nem formálja a DJ-szakma jövőjét, és nem biztosít jelentős előrelépést azok számára, akik nyernek. Talán éppen ezért kellene tárgyilagosabban kezelni ezt a díjat, és ahelyett, hogy a jelölteket és a nyerteseket kritizálnánk, inkább magának a rendszernek a fejlesztéséről kellene beszélni.

Gratulálunk a győzteseknek!

fotó forrás djszovetseg.hu  
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Katlan 2025