HowTheLightGetsIn: filozófia és zene találkozása Londonban
Írta: Ostroml
Szeptemberben ismét Londonba érkezik a világ egyik legkülönlegesebb fesztiválja: a HowTheLightGetsIn, amelynek idén is a festői Hampstead Heath ad otthont. A szeptember 20–21. között megrendezett esemény egyszerre zenei és intellektuális élmény, ahol a filozófiai diskurzusok és a koncertélmények egymást kiegészítve alkotnak egyedülálló programot.
A fesztivál lényege, hogy a filozófiát kimozdítsa az akadémiai falak közül, és mindenki számára elérhetővé tegye. A közönség nemcsak mély gondolatokkal, hanem kiváló zenével is találkozhat. A hangulatot olyan fellépők garantálják, mint az elektronikus zene úttörői, The Orb, a lendületes Deptford Northern Soul Club, valamint feltörekvő brit tehetségek, köztük Rae Morris és Ben Cipolla.
A fesztivál alapítója, Hilary Lawson hangsúlyozza, hogy a zene segít lebontani az akadémiai diskurzusok gyakran érzékelhető távolságtartását. Így a látogatók nemcsak a koncerteket élvezhetik, hanem részesévé válhatnak a mélyebb filozófiai eszmecseréknek is.
Lawson reményei szerint a HowTheLightGetsIn a következő években is megőrzi különleges szellemiségét, miközben egyre több érdeklődőt vonz majd. A fesztivál célja, hogy új perspektívákat nyisson, elmosva a határokat a különböző diszciplínák között, és teret adjon a sokszínű gondolatok és hangok találkozásának.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: