Alfred Heinrichs a határán: online gyűlölet vagy új kezdet a német techno ikon életében?
Írta: Ostroml
Alfred Heinrichs az elmúlt években a német melodic-techno világ egyik legerősebb és leginspirálóbb személyiségeként vált ismertté. Nemcsak producerként és DJ-ként, hanem több sikeres kiadó alapítójaként – köztük a Supdub, a Supdub Digitales, a Moonplay és a Chapter – formálta az elektronikus zene jelenét. Művészetében a technikai precizitás, az érzelmi mélység és a lüktető klubenergia különleges egyensúlyban van, amely világszerte rajongók ezreit érinti meg.
Legutóbbi albuma, a „Die Hoffnung stirbt zuerst”, és a „Zukunft Allein” című szám energikus remixei ismét megerősítették pozícióját a műfaj élvonalában. Heinrichs 2025-ben is aktív maradt, fellépett többek között az Echelon Festivalon, a Sea You Festivalon és a Break the Rules Festivalon, ahol szettjeit a pulzáló dallamok és a kifinomult dinamika jellemezték.
Több mint 140 000 követővel és erős online jelenléttel Heinrichs zenéje a művészet, az érzelem és a techno kultúra egységét testesíti meg. Ám október 10-én egy lírai hangvételű posztja felkavarta a rajongókat, mivel sokan úgy értelmezték, hogy a művész a visszavonulás gondolatával küzd. Bejegyzésében így fogalmazott:
„Talán, talán
a vég sokkal közelebb van, mint távol.
Minden hype egyszer véget ér.
Talán itt az idő.
Éppen most gondolkodom ezen,
miközben leírom a gondolataimat.
És a 100.000-ből talán újra kettő lesz.
Túl sok gyűlöletet, irigységet és vitát látok itt –
készen állok egy új fejezetre?
A gyűlölködőimnek: Sajnálom.
Még egy kicsit maradok, tudjátok…”
a vég sokkal közelebb van, mint távol.
Minden hype egyszer véget ér.
Talán itt az idő.
Éppen most gondolkodom ezen,
miközben leírom a gondolataimat.
És a 100.000-ből talán újra kettő lesz.
Túl sok gyűlöletet, irigységet és vitát látok itt –
készen állok egy új fejezetre?
A gyűlölködőimnek: Sajnálom.
Még egy kicsit maradok, tudjátok…”
A poszt után óriási támogatást kapott a közösségétől. Egy rajongó így reagált: „Minden más hibás lenne, mert a DNS-ed, ami van, megmarad. Függetlenül attól, hogy zenével vagy anélkül. De zenei tevékenységed által természetesen sok ember számára vagy egy fénysugár, ami a sötétben is világít.”
Egy másik hozzászóló szintén megerősítette: „Követem a zenédet még a Heinrichs & Hiertenfellner időkből. Akkoriban vettem a lemezeidet, ma is játszom őket… az új trackekkel együtt! Számomra te egy látnok vagy, akit nem lehet figyelmen kívül hagyni.”
Bár Heinrichs most a reflektorfény és a közösségi média nyomásának árnyoldalait is megéli, az üzeneteiből az is kiderül, hogy még nem zárta le a fejezetet. A techno világában, ahol az autentikusság és az érzelmi őszinteség ritka kincs, Heinrichs továbbra is azok közé tartozik, akik bátran vállalják önmagukat – zenében és emberként egyaránt.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: