Dana Bergquist - Biográfia
Dana Bergquist útja a house zene felé 1992-ben, egy londoni kirándulással kezdődött, amikor élete első rave bulijára elment. Ez volt az a bizonyos pont, amikor totálisan a zene rabjává vált. Egyre csak szívta magába az inspirációkat olyan ikonoktól, mint a Depeche Mode, a Tangerine Dream, Giorgio Moroder, Les Adams, Aril Birkha, Sasha & John Digweed vagy éppen Desyn Masiello, és Danában hirtelen felébredt a megszállott zenészi véna, mely mára a house muzsika szerelmeseinek egész seregét gyűjtötte köréje szerte a világból.
Az első kéthavonta ismétlődő rezidenciája éppen az ezredfordulón indult a stockholmi Regnbågsrummetben. Itt indult máig tartó, mély barátsága Eric Prydz-cel. Barátságuk alapja természetesen a zene iránti végtelen és féktelen szenvedély és ennek közvetítése a közönség felé. Ez az, ami végérvényesen összekötötte őket. Ebből született egy felejthetetlen közös észak-amerikai turné is 2007-ben. végig melegítette a táncparkettet Eric előtt olyan klubokban, mint a Space Miamiben, a Pacha New Yorkban, az Avalon Los Angelesben, a Ruby Skye San Franciscóban, a Guvernment Torontóban és a Stereo Montrealban. Elképesztő és csodálatos tapasztalatokkal, élményekkel gazdagodtak mindketten ezeken a fellépéseken.
Dana emellett hazájában, Svédországban is komoly hírnévre tett szert időközben, és olyan helyeken volt rezidenciája, mint például a Grodan Cocktail Club és a Fokused, aztán 2006 óta Andreas Hansson barátjával havonta jelentkező 'Oh!' partik az F12 Terrasenben.
Dana emellett a Renaissance estek állandó vendége is szülőhazájában, sőt a Ministry of Sound és a Cream rendezvényein is mindig játszik olyan világsztárok társaságában, mint mondjuk Danny Howells, Roger Sanchez, S.O.S., Sister Bliss, Luke Fair, Tom Middleton, Paolo Mojo, Nic Fanciulli, Sander Kleinenberg, Steve Lawler, Chris Lake, Adam Beyer, John Digweed és Timo Maas.
Dana veleszületett sziporkázó kreativitása nem révén nem elégedett meg a lemezjátszókkal való zsonglőrködéssel. Csakhamar rákapott a zeneírás ízére is, és az elmúlt tíz év alatt tökélyre csiszolta ezen irányú képességeit is a stúdióban. Ennek eredménye pedig sok-sok hallatlanul jó felvétel lett. A valaha volt trekkek legjobbikaként tartják számon például a McEnroe-t, ami Desyn Masiello Symphonic kiadójánál jelent meg. Manapságlegjelesebb szellemi termékeit szerzőtársával, Peter G-vel alkotja, akivel még 2000-ben ismerkedett meg a közös jó barát, Sebastian Ingrosso és Steve Angello révén. A nagy ötletelések a stúdióban érnek masszív és népszerű zeneszámokká, olyanokká, mint például az Eric Prdyz 'Pjanoo'-jára készített remixük, ami a Cream és a Ministry of Sound hivatalos lálogatására is felkerült. A többi közös kreációjuk is szép sikereket ér el nemzetközi szinten, elég csak a 'Djakarta'-ra vagy a 'Love Shine'-ra gondolnunk, amik a Discoteca Music-nál jelentek meg. Ez az a címke, melynek művészei között olyan nevek munkáit érhetjük tetten, mint Tom Morgan, Somnus Corp, balErik vagy Luke Fair.
Dana DJ-szettjei mindig tele vannak váratlan csavarokkal és fordulatokkal. Vérbeli DJ, aki nem mellesleg ragyogó producer is. Nála sosem tudhatjuk előre, hova fogunk kilyukadni a végére, de a folyamatosság mindig fő szempont, nincsenek törések, szakadások, az utazás vele zavartalan, és kényelmes, mindazonáltal izgalmas és mozgalmas, tele friss, ropogós zenékkel, ám egy-egy jó helyen, megfelelő pillanatban odaszúrt klasszikussal képes totálisan megőrjíteni a hallgatóságát. A stílusok számára nem határt szabnak, hanem lehetőséget a velük való játékra: ez maga a 'Dana House'. Ízlésében és látásmódjában folyamatos a változás iránti érzékenység, előrevetítve ezzel is a jövő house zenéjét.
Dana Bergquist június 19-én élőben a Beat The Clubban!
Nézzétek a jövő szemüvegén keresztül a house-t az ő segítségével!HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: