Cikkek: 27476 | Ma megjelent: 22
onemusic logo

David Byrne bringázáshoz állított össze lejátszási listát – szerinte a popzene már nem fér bele régi kategóriákba

Írta: Ostroml

David Byrne számára a kerékpározás nemcsak közlekedési forma, hanem a kreatív feltöltődés része is. A zenész jelenleg a Who Is The Sky? című album turnéján járja a világot, és ahol csak lehetősége adódik rá, két keréken fedezi fel az adott várost.

Ezekhez a délutáni tekerésekhez állította össze a Biking Playlist című válogatást, amely a David Byrne Radio legújabb epizódjában jelent meg. Elmondása szerint, amikor biztonságos útvonalat talál és van néhány szabad órája a koncert előtt, ez a lejátszási lista szól a fejhallgatójában.

A turné egyébként különleges módon zajlik: Byrne és zenekara összecsukható kerékpárokkal utazik, így a koncertek között is könnyedén bejárhatják az egyes városokat.

A playlist ugyanakkor nem csupán egy háttérzene sportoláshoz. Byrne szerint egyfajta pillanatkép arról is, hogyan gondolkodik ma a popzenéről.

Úgy véli, a "pop" fogalma mára jóval tágabb lett annál, mint amit korábban jelentett. Vannak előadók, akik ugyan a mainstream részei, mégis folyamatosan feszegetik annak határait, miközben mások klasszikus dalszerkezetekben alkotnak, de hangzásuk távol áll attól, amit a legtöbben popzenének neveznének.

Byrne számára ezek a különbségek egyre kevésbé fontosak. Szerinte nincs értelme mereven elválasztani azt, mi számít "belülnek" vagy "kívülnek", mert ezek a kategóriák folyamatosan változnak, és a zene természetes fejlődésével együtt alakulnak át.

A válogatás ezt a szemléletet is tükrözi. A playlisten egymás mellett szerepelnek olyan előadók, mint Mitski, Olivia Rodrigo, James Blake, Harry Styles, ROSALÍA, Phoebe Bridgers, Kacey Musgraves, St. Vincent, WILLOW, Ibeyivagy Paul McCartney. Több név – például Audrey Hobert, Joan As Police Woman, SOFIA ISELLA, Yebba és Allison Russell – többször is visszatér, ami jól mutatja, kik inspirálják jelenleg leginkább Byrne-t.

A playlist megjelenése egybeesik a Who Is The Sky? turnéjával is. Ez Byrne első stúdióalbuma a 2018-as American Utopia óta, amelyen olyan vendégelőadók működnek közre, mint Hayley Williams, St. Vincent és Tom Skinner, a The Smile dobosa.

A Biking Playlist végül sokkal több lett egy út közben hallgatható zenegyűjteménynél. Olyan betekintést ad David Byrne jelenlegi zenei világába, amelyben a műfaji határok háttérbe szorulnak, és a kíváncsiság válik az egyetlen valódi iránytűvé.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

szakertoikonyvek.hu
HUGEL
Cineversum pres. STEPHAN BODZIN