David Tao visszatért: az Universal Music globális szinten erősíti a mandopopot
Írta: Ostroml
Az Universal Music újabb jelentős lépést tett a kínai zenei piac meghódítása felé: David Tao-val, a mandarin R&B legendás alakjával kötöttek együttműködést. Tao, akit gyakran a mandopop keresztapjaként emlegetnek, több mint egy évtized szünet után tér vissza nyolcadik stúdióalbumával, amely a Stupid Pop Songs címet viseli.
Az albumot az Universal Music Greater China adta ki, és 15 dalt tartalmaz, amelyek közül öt angol címmel is megjelent. Az új lemez már április óta elérhető a streamingszolgáltatókon, de hamarosan fizikai formátumban is megjelenik Kínában. Az együttműködés része Tao saját cége, a Great Entertainment is, amely az Universal Music globális hátterét kihasználva támogatja a zenész nemzetközi terjeszkedését.
A kínai zenei piac dinamikusan növekszik, és az Universal ezt felismerve egyre több helyi tehetséggel és produkciós céggel köt partnerséget. Többek között a The Rap of China versenyzőinek kiadványait is ők terjesztik. Timothy Xu, az Universal Music Greater China elnöke szerint David Tao hatása a mandopop fejlődésére megkérdőjelezhetetlen, és az új együttműködés kulcsszerepet játszik a mandarin pop nemzetközi szintre emelésében.
David Tao is bizakodó a jövőt illetően, hiszen az Universal segítségével újraépítheti nemzetközi jelenlétét és hozzájárulhat a műfaj globális népszerűsítéséhez. Korábban a Gold Typhoon kiadónál jelentette meg lemezeit, amelyet 2014-ben a Warner Music vásárolt fel.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: