Cikkek: 9310 | Ma megjelent: 0
onemusic logo

Elhunyt Roy Thomas Baker, a legendás zenei producer


Roy Thomas Baker, az ikonikus rockproducer, aki a Queen számos slágerének, köztük a világhírű Bohemian Rhapsody-nak volt a producere, 78 éves korában elhunyt. A hírt április 12-én jelentették be, bár a halál oka nem került nyilvánosságra.

Baker neve összeforrt a rocktörténelem legnagyobb neveivel, hiszen olyan zenekarokkal és előadókkal dolgozott együtt, mint a Queen, Journey, Foreigner, Ozzy Osbourne és Mötley Crüe. Karrierjét a Decca Studios másodmérnökeként kezdte Londonban, ahol többek között David Bowie és a The Rolling Stones albumain dolgozott.
A Trident Studios-nál folytatta pályafutását, ahol a Queen korai albumainak, köztük az 1973-as debütáló lemezüknek is a producere volt. Baker keze munkája nyomán született meg a Sheer Heart Attack és az A Night at the Opera, amely a legendás Bohemian Rhapsody-t is tartalmazza.

A Queen mellett más világhírű zenekarok, mint például a The Cars és Dusty Springfield is Baker tehetségére támaszkodtak. 1978-ban ismét a Queen-nel dolgozott a Jazz című albumukon, amely olyan klasszikusokat tartalmaz, mint a Don’t Stop Me Now.

Későbbi éveiben Baker olyan előadókkal dolgozott, mint Journey, Foreigner és Alice Cooper, míg karrierje végén a Yes Heaven & Earth című albumával zárta pályafutását 2014-ben. Az Elektra Records-nál is dolgozott, ahol az A&R részlegen számos sikeres előadót szerződtetett, köztük a Metallicát.
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Sneakerness
Katlan 2025
5. Szerencsi ARTÚR NAPOK