Cikkek: 25661 | Ma megjelent: 4
onemusic logo

Gareth Emery AI-mentes kiadót indít az emberi alkotók védelmében

Írta: Ostroml

A brit trance DJ és producer, Gareth Emery nyíltan felszólalt a mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepe ellen a zeneiparban. Egy Instagram-bejegyzésben arról írt, hogy különösen akkor vált számára aggasztóvá a helyzet, amikor kiderült: egyes AI-modelleket az ő saját diszkográfiáján is tanítottak.

Emery szerint a zeneipar könnyen egy olyan irányba sodródhat, ahol hamis előadók, mesterséges hangok és engedély nélkül felhasznált tanítóadatok uralják a piacot, miközben az emberi alkotások elvesznek a streamingplatformokra kerülő hatalmas mennyiségű szintetikus tartalom között.

Bár elismeri, hogy az AI technológiának vannak hasznos alkalmazási területei, továbbra is az emberi kreativitás mellett áll ki. Úgy véli, az alkotásokban megjelenő apró hibák és tökéletlenségek éppen azt bizonyítják, hogy valódi ember áll mögöttük. Szerinte ezek adják azt az érzelmi többletet, amelyet a mesterséges intelligencia nem tud reprodukálni.

Ennek szellemében jelentette be új projektjét, az Emotional Intelligence Records indulását az LSR/CITY égisze alatt. A kiadó célja, hogy olyan platformot biztosítson, ahol minden zene és vizuális tartalom teljes mértékben AI-mentes, és kizárólag emberi alkotók munkájából születik.

„Miközben az iparág ebbe az irányba rohan, mi az ellenkezőjét tesszük: kurálunk egy kis internetes sarkot, ahol minden emberi kéz munkája” – fogalmazott Emery.

A kiadó első megjelenése a Burn It Down című kislemez lesz, amelynek előmentése már elérhető. Emery szerint az ilyen kezdeményezések várhatóan nem számíthatnak jelentős iparági támogatásra, ezért arra kérte rajongóit, hogy segítsék a projektet, mert minden egyes előmentés és támogatás számít.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

OneTicket