Cikkek: 13698 | Ma megjelent: 27
onemusic logo

Springsteen legsötétebb éveit mutatja be az új film

Írta: Ostroml

A Telluride Filmfesztiválon debütált Bruce Springsteen új életrajzi filmje, a Springsteen: Deliver Me From Nowhere, amely a zenész egyik legnehezebb korszakát, a Nebraska album rögzítésének idejét dolgozza fel. A címszerepben Jeremy Allen White tűnik fel, akit a legtöbb kritikus kiemelkedő alakításáért dicsér.

A Deadline szerint White „a férfi lényegét ragadja meg anélkül, hogy másolná”, míg a The Playlistegyszerűen fantasztikusnak” nevezi a színészt, és a filmet az egyik legkülönlegesebb életrajzi filmként emlegeti, amit idén nagy stúdió kiadott. A Variety szerint a film nem a hírnévről, hanem a belső küzdelmekről szól, ezért különösen értékes.

A rendező Scott Cooper célja nem egy klasszikus életrajzi film volt, hanem egy anti-biopic, amely csak néhány évet mutat be Springsteen életéből, azok közül is a legsötétebbeket. A zenész maga is jóváhagyta a projektet, és kiemelte, hogy Coopernek „nagyon specifikus elképzelése volt, ami megfogott”.

A Hollywood Reporter szerint a film elsősorban a keményvonalas rajongóknak szól, akik értékelik a Nebraskaakusztikus világát. Ezzel szemben az IndieWire kevésbé volt lelkes, szerintük a film nem tudja hűen visszaadni az album hangulatát.

A mellékszerepekben Jeremy Strong, Stephen Graham és Odessa Young is feltűnnek. A kritikusok szerint a film nem minden elemében tökéletes, de mélysége, lassú tempója és hitelessége miatt fontos darabja lehet a 2025-ös filmes évadnak – különösen a Springsteen-rajongók számára.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Sneakerness
Holy Priest at Arzenal New Date 2025.10.23.
Óbuda Bay Grand Opening x Óbudai-sziget x SEPT 27