Új hardveres vezérlőt kapott a MIDISID szintetizátor
Írta: Ostroml
A brit MIDI IN új hardveres vezérlőfelületet mutatott be a MIDISID szintetizátorhoz, amely jelentősen megkönnyíti a hangszer kezelését. Az eddig használt, négy potméterrel vezérelhető menürendszer helyett most egy kifejezetten a MIDISID számára tervezett panel érkezett, amely dedikált gombokkal, potméterekkel és csúszkákkal biztosít szinte teljes hozzáférést a hangszer funkcióihoz.
A MIDISID egy kompakt, SID-alapú szintetizátor, amely két beépített Kung Fu SID egységet használ, így összesen hat szólam megszólaltatására képes. Hangonként négy különböző oszcillátorhullámforma érhető el, emellett támogatja az oszcillátorszinkront, a PWM-et és a ring modulációt is. A hangzást multimódusú szűrő egészíti ki – többek között alul- és felüláteresztő módokkal –, míg minden hang saját ADSR burkológörbét kapott.
Az új vezérlő egyik legnagyobb előnye, hogy a legfontosabb paraméterek közvetlenül, menük böngészése nélkül érhetők el. A bal oldali részben választhatók ki az üzemmódok, például a polifonikus, monó vagy duó működés, míg a panel jobb oldalát három különálló voice szekció alkotja. Itt dedikált gombokkal lehet kiválasztani az oszcillátor hullámformáit, a burkológörbéket pedig külön csúszkák segítségével lehet szerkeszteni.
A jobb szélen külön kezelőszervek kaptak helyet az oszcillátorszinkron és a ring moduláció kapcsolására, valamint minden hanghoz coarse és fine hangolási lehetőség is rendelkezésre áll. A szűrő saját vezérlőszekciót kapott, ahol gombokkal választható ki a kívánt szűrőtípus, a működés pedig potméterekkel finomhangolható. Emellett külön rész szolgál az egyéb funkciók – köztük az arpeggiátor – gyors aktiválására.
A fejlesztés egyértelműen azoknak szól, akik közvetlen, kézzel vezérelhető munkafolyamatot részesítenek előnyben, és nem szeretnének menürendszereken keresztül szerkeszteni egy SID-alapú hangszert. Bár a termék elsősorban a chiptune és retro szintézis iránt érdeklődő zenészeket célozza meg, a dedikált kezelőfelület jelentősen felgyorsíthatja a hangprogramozást és sokkal élményszerűbbé teheti a használatot.
Az új MIDISID Controller már megvásárolható 205,11 eurós áron (áfa és szállítási költség nélkül), míg maga a MIDISID szintetizátor 174,64 euróba kerül, szintén áfa és szállítás nélkül. A két eszköz együtt egy különleges, modern megközelítést kínál a legendás Commodore 64 SID hangzásának hardveres újraértelmezéséhez.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: