Készül a KPop Demon Hunters 2 – a Netflix és a Sony újra összeáll a démonvadász K-pop sztárokért
Írta: Ostroml
A Netflix és a Sony Pictures Animation hivatalosan is megerősítette, hogy készül a KPop Demon Hunters folytatása, amely 2029-ben kerül a nézők elé. A bejelentést a Deadline hozta nyilvánosságra, alig néhány hónappal azután, hogy az első rész a Netflix egyik legnézettebb filmjévé vált.
A folytatásban ismét Maggie Kang és Chris Appelhans vezetik a rendezői stábot, akik már az eredeti filmben is együtt dolgoztak. A második rész tervei már 2024 augusztusában formálódni kezdtek, közvetlenül a premier után, miután a rajongók és a kritikusok egyaránt lelkesen fogadták a filmet.
A KPop Demon Hunters első része augusztus 23-án debütált a Netflixen, és egy különleges világot mutatott be, ahol nemzetközi K-pop sztárok titokban démonvadászokként védik a világot. A film egyedi stílusa, humoros párbeszédei és látványos animációja miatt hatalmas siker lett – a sing-along mozivetítések egy hétvége alatt több mint 20 millió dollárt hoztak világszerte.
A film sikerét követően felmerült egy élőszereplős remake ötlete is, ám Maggie Kang határozottan elutasította a gondolatot. Szerinte az animáció varázsa éppen abban rejlik, hogy túlmutat a valóság határain, és olyan karaktereket, színeket és mozgásokat képes megjeleníteni, amit élőszereplős formában nem lehetne visszaadni.
A társrendező Chris Appelhans szintén egyetértett ezzel, hozzátéve, hogy az animáció „a képzelet szabadságáról szól”, míg egy élőszereplős változat „túlságosan földhözragadt” lenne.
A KPop Demon Hunters jelenleg díjszezonra készül, és K-pop kategóriában az egyik esélyese lehet az első Grammy-díjaknak. A folytatás tehát nemcsak a rajongók örömére készül, hanem egy újabb lépés lehet az animációs filmek és a popkultúra közös diadala felé.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: