Cikkek száma: 6800
onemusic logo

Különleges zenékre vágysz a VOLTon?


Válaszd a hazait! A külföldi sztárok és a legismertebb hazai zenekarok mellett, - mint a Quimby, a Tankcsapda, a Kiscsillag, a Bëlga, az Irie Maffia, a PASO vagy éppen a Heaven Street Seven -  idén is rengeteg kiváló magyar együttes és előadó lép fel a VOLTon. Mi a több mint 150 magyar zenekar és DJ közül válogatva kiválasztottunk nektek pár olyan különleges hazai produkciót, melyeket idén mindenképpen látnotok kell a VOLTon!

Különleges ügyosztály - Három A 2011 júliusában a hazai art, alternatív és avantgárd rock zene hősei és nagy öregjei még a tavalyi évekhez képest is nagyobb létszámban lesznek jelen formabontó produkcióikkal a fesztiválon.

Déja Vu Revue

Kik ők? Kirschner Péter és zenekara saját számaik mellett elsősorban a Neurotic, az Európa Kiadó, az A.E. Bizottság, a Kontroll Csoport, a Trabant és a Balaton klasszikusait adják elő lazán és poposan. Legfontosabb pillanat "Azt hallottam a 80-as évek csomó cuccából, hogy a szellem megfékezhetetlenül ugyanaz ma, mint 30 éve, csak sokkal kifinomultabbak az eszközök. Ezért álltam nek a Déja vu Revue-nek." - vallja Kirschner Péter, a zenekar alapítója. Amit érdemes tudni A magyar underground színtéren jól ismert együttesben számos ismert hazai art rocker és előadóművész fordult meg az elmúlt időszakban, többek között Müller Péter Sziámi, Bese Csaba, Láng Kati és Czerovszky Heni vagy Novák Péter.

efZámbó Happy Dead Band

Kik ők? Amikor az Álomi Reményfűző Intézet Sorskutatója nem éppen a rendszerváltás kultikus tárgyainak ad új életet művészetén keresztül, vagy nem valamelyik összművészeti projektjén dolgozik a VOLTon, akkor a zappaista dada-jazz legjobb hagyományait ápoló együttesével, az efZámbó Happy Dead Banddel szórakoztat minket a fesztiválon. Legfontosabb pillanat A magát csak kommandózenekarként meghatározó együttest a hetvenes években hozta létre az A.E. Bizottság egykori képzőművész-zongoristája. Zenéjükön több generáció nőtt fel, koncertjeiken a nyolcvanas, a kilencvenes és a kétezres években is sokan vettek részt, Szerelem, Élet, Halál és Himalája című munkáikért pedig még a hazai art rock zene világán túli közönség is rajong. Amit érdemes tudni Az efZámbó Happy Dead Band zenéje legalább olyan színes, karakteres és sokoldalú, mint az együttes névadójának alkotásai. Dalszövegeik szürreálisak, előadásaik hiperexpresszívek, zenéjükben pedig avantgárd rockos, jazzes, szvinges és klasszikus r'n'b motívumuk keverednek egymással.

Európa Kiadó

Kik ők? Menyhárt Jenő együttese a hazai underground, illetve alternatív kultúra egyik legismertebb és legkarizmatikusabb zenekara. Nélkülük és a Trabant, a Balaton és az A.E. Bizottság nélkül a Kontroll Csoport és az URH utáni időkben sosem szabadultunk volna meg a gonosztól, és még mindig minden nap ugyanabban a vidám barakkban élnénk, melyben a fősmasszerek fojtogatták az avantgárd művészetet. Legfontosabb pillanat Pontosan harminc évvel ezelőtt, 1981 szeptember 13-án lépett először színpadra az Európa Kiadó. Első nagy korszakuk igen rövid ideig tartott, a zenekar 1983 decemberében az Azonosíthatatlan éneklő tárgyakkal jutott el a búcsúkoncertig. Két évvel később tértek vissza hivatalosan, majd elkészítették Popzene és Szavazz rám című kultikus albumaikat, és a kilencvenes évek közepéig voltak aktívak. Amit érdemes tudni Menyhárték 2004 májusában, Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozásának alkalmából vágtak neki a kétezres éveknek, és több fontos koncertet adtak az elmúlt időszakban is. Hazánk első EU-s elnökségének záróbuliját stílusosan az ő fellépésük zárja.

GM több, mint 49

Kik ők? A legtöbb embernek Galla Miklósról az abszurd humor, a Holló Színház, a L'art Pour L'art társulat vagy a Monthy Python Repülő Cirkuszának hazai ismertségért keresztülvitt csodálatos tettei jutnak eszébe. Pedig Galla Miklós nemcsak kiváló humorista, hanem remek zenész is! Erről mindenki megbizonyosodhat, aki részt vesz az abszurd humor és a stand up comedy műfaj hazai úttörőjének VOLTos koncertjén, ahol a művész minden komolyságot félretéve mutatja meg profi zenésztársaival, hogy milyen különleges zenék jönnek létre a humor és muzsika kombinációjából. Brékó, brékó! Legfontosabb pillanat Harminc évvel ezelőtt hívta életre a GM 49-et az ex-Ikaruszos Galla Miklós. Eleinte reggae és ska zenét játszottak, azonban 1984-ben a szintipop világában vesztek el, és első nagylemezük, a Digitális Majális is egyértelműen ehhez a műfajhoz köthető. A humoros-ironikus dalszövegeiről ismert zenekar 1986-ig volt aktív. Amit érdemes tudni Galla Miklós a GM 49 megszűnése után humoristaként lett népszerű, előbb a Holló Színház, majd a L'art Pour L'art társulat tagjaként, de időközben a Cég együttest is menedzselte. 2009-ben élesztette fel GM több, mint 49 néven korábbi együttesét, akikkel azóta is csak néhány exkluzív helyszínen léptek fel.

Hiperkarma

Kik ők? A kétezres évek elején Bérczesi Róbert együttese a legjobb és a legfrissebb hazai alternatív rockot játszó zenekarnak számított. Olyan mindenki által ismert alter rock slágereket írtak, mint a Dob+Basszus, a Kérdőjel, a Mindenki függ, az Amondo vagy a Lidocain. Legfontosabb pillanat 1997-ben Bérczesi Róbert a BlaBla együttessel megnyerte a Szigeten a Generation Next tehetségkutató versenyt. Mégsem ezzel a zenekarral folytatta tovább, hanem 2000-ben a Hiperkarmát vezetve ért el sikereket. Népszerűségének csúcsán sokan úgy gondolták, hogy ez az együttes léphet majd egyszer a távozó Kispál és a Borz helyére: ezeket a hangokat 2007-ben a zenekar maga hallgatatta el azzal, hogy feloszlott. Amit érdemes tudni Három és fél hallgatás után tért vissza a Hiperkarma a magyar könnyűzenei színtérre. Új dobosuk van, Gálos Ádám, akit az Intim Torna Illegálból, a Biorobotból és a Kistehénből ismerhet a közönség, új dalokban gondolkodnak, és újabb nagyszabású fellépéseket terveznek. Minden jel arra mutat, hogy a nyári fesztiválszezonban a VOLTon lesz a legnagyobb koncertjük.

Tudósok

Kik ők? A dadaista költészet gesztusait a provokatív, akcionista performansszal és absztrakt kabaréval ötvöző, kultikus jazz-punk zenekar. Legfontosabb pillanat Máriás Béla huszonöt évvel ezelőtt alapította meg a Vajdaságban a Tudósokat, mely feladatra a legenda szerint Jimi Hendrix, Sid Vicious és John Lennon telefonon kérte fel. A zenekar a délszláv háború kitörésekor 1991-ben Budapestre menekült drMáriás szentendrei, budapesti valamint bécsi zenészekből újjászervezte, majd 1992-ben ismét csatlakozott hozzájuk Bada Dada Tibor. A "Tudd és tedd, hogy észrevedd" filozófiáját magáénak valló Tudósok tevékenységének köszönhetően a jazz-punk zene Magyarországon  is ismertté vált, igaz leginkább az underground kultúra fogyasztóinak szűk körében Amit érdemes tudni A külföldi fesztiválokon és klubokban is szívesen látott zenekarban jelenleg Endrei Dávid basszusgitározik, Jeli Gergely dobol, míg a Tudósok vezetője és főideológusa, drMáriás énekel és szaxofonozik. Nemrég jelent meg új lemezük, a Bocs, megölhetlek?.
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Katlan 2025