Cikkek: 9323 | Ma megjelent: 0
onemusic logo

The Moonlandingz és Iggy Pop új közös dala


The Moonlandingz ma, április 22-én visszatért egy érzelmes, új dallal, amelyen Iggy Pop is közreműködik. A 'It's Where I'm From' című számot alább hallhatod.
A sheffieldi banda, amelynek tagjai között Adrian Flanagan és a Fat White Family tagjai, Saul Adamczewski és Lias Kaci Saoudi is szerepelnek, első stúdióalbumukat, az 'Interplanetary Class Classics'-t 2017 márciusában adták ki.

A zenekar korábban idén tért vissza egy új kislemezzel, a 'The Sign Of A Man'-nel, amelyet közel nyolc évvel debütáló albumuk után adtak ki. Ezt követte a 'Roustabout', amelyen Nadine Shah is közreműködött.
Mindhárom kislemez szerepelni fog az új, 'No Rocket Required' című albumukon, amely április 25-én, pénteken jelenik meg a Transgressive Records gondozásában.

Egy nyilatkozat szerint az új dalt Flanagan 15 évvel ezelőtt írta, miután mindkét karját eltörte egy biciklibalesetben. Bár az orvosok azt mondták neki, hogy soha nem fogja teljesen visszanyerni a karjai mozgását, ő mégis a stúdióba ment, hogy egy ujjal és egy hüvelykujjal próbáljon dalokat írni egy mellotron, egy midi billentyűzet és egy dobgép segítségével.

Flanagan így beszélt a dalról: „Az 'It's Where I'm From' volt az első dal, amit a balesetem után írtam. Valahogy elértem azt a bizonyos édes pontot, amit Johnny Cash 'Hurt'-jében és Scott Walker 'Scott 2' albumának egyik számában is hallani lehet. A dal földhözragadt, de mégis varázslatos.”
Végül a dal évekig egy dobozban hevert a szekrény mélyén. A Moonlandingz album felvételi szakaszának utolsó napjaiban fedeztem fel újra a CD-t, tele ezekkel a gyönyörű dalokkal, így elhoztam a durva demót a Moonlandingz sessionre.

Oliver Harrap barátom élő dobokat rögzített rá, Alex White gyönyörű szaxofon- és fuvolabetéteket tett rá, és egy új ének-vezetőt is felvettünk, azzal a szándékkal, hogy valaki más fogja énekelni, mielőtt teljesen újra rögzítenénk az eredeti demó részeket a társproduceremmel, Dean Honerrel.”
A szám, amely Iggy Pop közreműködésével készült, itt hallható:

Flanagan így nyilatkozott Iggy Pop szerepéről: „Az első számú választásom Iggy Pop volt a dalom éneklésére. Egyetlen izzadt fiatal feltörekvő sem tudná elénekelni ezt a dalt úgy, hogy elhidd neki. Valakinek kellett elénekelnie, aki már ezer életet élt, aki megértette a halandóságot, a veszteséget – akinek a torka bölcsességet áraszt. Valamiképp Iggy igent mondott! Ez bizonyítja, hogy valami, ami évekkel ezelőtt a szekrény hátsó részébe került, nagy személyes küzdelem és fájdalom közepette készült, még mindig rendkívüli életet élhet a jövőben, és bekerülhet a modern pop balladák/standardek közé!”

A dalhoz készült videóban a zenekar ismét Jeanie Crystal-lel működött együtt. A videó egy három részes sorozat fináléja, amely a férfi sebezhetőséggel, szexualitással, bizonytalanságokkal és az ego abszurd bonyolultságával foglalkozik.
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Katlan 2025
5. Szerencsi ARTÚR NAPOK
Sneakerness