Trevor Nelson egészségügyi okokból szünetet tart a BBC Radio 2-n
Írta: Ostroml
Trevor Nelson egészségügyi okok miatt átmenetileg távol marad a BBC Radio 2 -től. A Radio 2 és a 1Xtra műsorvezetője a múlt héten esett át vizsgálatokon, majd June 26 -án közölte az Instagramon, hogy „ taking a little break from my work commitments ” a „ health issues ” miatt, és most „ concentrating on getting better ”. Hozzátette: a diagnózis részleteit nem osztja meg, és arra kér mindenkit, hogy ne találgasson. Nelson hétköznaponként 14:00–16:00 között vezet műsort a Radio 2-n, vasárnaponként pedig 11:00–13:00 között hallható a BBC Radio 1Xtra -n. Jövő héten Clara Amfo helyettesíti a hétköznapi sávban, July 6 -tól pedig DJ Spoony veszi át a műsort további értesítésig. Előre felvett anyaga, a The Music is Black koncert a Hackney Empire-ből vasárnap este ( June 28 ) még adásba kerül a Radio 2-n. A BBC zenei igazgatója, Lorna Clarke gyors felépülést kívánt neki, és jelezte: a Radio 2 és a 1Xtra teljes csapata várja vissza, amikor készen áll. Nelson bejegyzése alatt sorra érkeztek a támogatói üzenetek is: többek között Stormzy , Mel B , Beverley Knight , Jools Holland és Alesha Dixon is jókívánságokat küldött; Knight röviden úgy fogalmazott: „Health. First and always.” Laverne (6 Music, Radio 4) azt írta: „Sok szeretetet küldök, lépésről lépésre haladj.” Vernon Kay a saját műsorában méltatta kollégáját, aki szerinte „állja majd ezt a kihívást”. Nelson pályája idén több elismerést is hozott: a Television and Radio Industries Club (TRIC) díjátadóján külön díjat kapott, az ARIAs-on pedig elnyerte a Judge’s Special Recognition Award -ot, emellett 30 éve van a BBC-nél. A mostani bejelentésében azt írta: „ So I’m concentrating on getting better , hogy 100%-osan térjek vissza a mikrofon és a deckek mögé.”
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: