Ty Dolla $ign és a Create Music Group új kiadót indítottak
Írta: Ostroml
A Create Music Group újabb lendületes lépést tett a zenei iparban: közös vállalkozásba kezdett Ty Dolla $ign-nal és az EZMNY Records kiadóval. Az együttműködés új távlatokat nyit az R&B és hip-hop színtéren, miközben Ty és társalapítója, Shawn Barron – aki korábban az Atlantic Recordsnál karolta fel az előadót – új növekedési lehetőségeket keres az EZMNY számára.
A kiadó eddig sem tétlenkedett: olyan nevekkel dolgoznak együtt, mint Leon Thomas, akinek idei slágere, a Mutt nagyot futott. Emellett olyan új művészek csatlakoztak hozzájuk, mint Bizzy Crook, rjtheweirdo, Saige Michael és Keith Turner, akik friss hangzást hoznak a kiadó repertoárjába.
Shawn Barron úgy látja, hogy a partnerség a következő szintre emeli a munkájukat: „Ty és én mindig művész-központúan gondolkodtunk, és most, a Create Music Group támogatásával, új magasságokba juthatunk.” A Create vezére, Jonathan Strauss szintén optimista: „Több mint 15 éve formálják a popzene hangzását – örülünk, hogy mostantól együtt dolgozhatunk velük.”
A Create Music Group komoly háttérrel érkezik: nemrég 165 millió dolláros befektetést zártak le, ezzel értékük elérte az egymilliárd dollárt. Azóta több fontos akvizíciót is végrehajtottak, például megszerezték az elektronikus zenében ismert Monstercat kiadót és a berlini !K7 független zenei vállalatot.
Az EZMNY üzleti vezetője, Helen Yu szerint a partnerség természetes lépés volt: „Mindkét vállalat bizonyította már, hogy képes a sikerre – most pedig együtt még többre lehetünk képesek.” A stratégiai szövetség nemcsak a kiadókat, hanem a művészeiket is közelebb hozhatja a globális áttöréshez.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: