Visszatért a Camden Barfly – új tulajdonossal, régi szellemmel
Írta: Ostroml
A londoni Camden Barfly hivatalosan is visszatért: a 1996–2016 között működő helyszín újranyitott, és a vezetők az NME-nek azt mondták, hogy a „legendás örökségre” építve akarják elhozni a klubot egy új generációnak. A The Barfly egykor korai fellépéseknek adott otthont többek között a Coldplaynek, a Muse-nak, Amy Winehouse -nak, The Libertines -nek és a Yeah Yeah Yeahs -nek, Ed Sheeran pedig 2011-ben egyetlen este négy koncertet is lenyomott a színpadán. Anyagi okok miatt 2016-ban bezárt, helyét a Camden Assembly vette át, most azonban új tulajdonossal – a Propaganda Independent Venues égisze alatt – nyitott újra, a rajtot pedig Frank Turner koncertje adta Monday June 22 -én. Turner kötődése mély: egykori zenekara, a Million Dead itt lépett fel először 2001-ben, később pedig szólóban is rendszeres visszatérője lett a színpadnak – első teltházas estjét is itt adta. Az újranyitás előtt kék emléktáblát leplezett le a klub falán. „Az elmúlt 10 évben ez a hely valami egészen más volt, és ez nagy kár volt. Kráter tátongott Camden közepén, most pedig teljes erőből visszatértünk – visszahozzuk az igazi Barfly-t oda, ahol a helye van” – fogalmazott. A klubot mostantól működtető cég vezetője, a Propaganda bulisorozatot megálmodó Dan Icowitz-Seidler londoni tinédzserként maga is a Barfly-ban nőtt fel: a 18. születésnapját is itt ünnepelte, későbbi zenekaraival is fellépett a helyen. „A legnagyobb koncertünk és a csúcs mindig a Barfly volt. Huszonéves a Propaganda indie klubéj, szombat esténként itt promóztunk, rendszeresen DJ-ztem is, az utolsó estén is én játszottam – most pedig tíz év után körbeért a történet” – mondta az NME-nek. Szerinte a tíz évvel ezelőtti rebranding kiveszett a hely lelkéből: „Nem érezték át a Barfly örökségét és jelentőségét. Mi ezt értjük, és ezt akarjuk megőrizni, továbbépíteni és elhozni a következő generációnak.” A The Barfly a következő hónapokban több, szűk közönségnek szánt, nagy nevű „underplay” koncerttel készül az újranyitás megünneplésére, hosszabb távon pedig az a cél, hogy „a londoni zenekarok kötelező állomása” legyen felfelé vezető útjukon. Az új szlogen is ezt húzza alá: „Before the arenas, they were here” – az arénák előtt itt voltak.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: