Joseph Capriati - OneMusic interjú
Szia, üdv Magyarországon! Először jársz itt nálunk, miket hallottál eddig hazánkról?
Nagyon sok jót hallottam már Magyarországról, a folyamatos bulikról, a nagy nyári fesztiválokról, már nagyon vártam, hogy végre itt lehessek és a mai built is nagyon várom már.
Évekkel ezelőtt még egy teljesen más zenei stílust, a house-t és a tech house-t favorizáltad a szettjeidben, aztán hirtelen átcsapott ez a techno-ba. Honnan jött ez az éles váltás?
1998-ban kezdtem a DJ-skedést, akkor még house lemezeket pörgetve, majd 2003-ban elmentem életem első techno party-jába, ami teljesen lenyűgözött és mihelyst meghallottam azt a teljesen más hangzást, egyből eldöntöttem magamban, hogy én is ilyen zenét akarok csinálni és játszani.
Visszatekintve, melyik a legemlékezetesebb buli számodra?
Igazából nincs számomra egy olyan party, ami a legemlékezetesebb lenne, viszont persze sok olyan helyszín van, ahova szívesen megyek vissza. Ilyen például Hollandiában az Awekenings, de szerencsére a világ majdnem minden táján megfordulhattam már és azt kell hogy mondjam, hogy azok a helyszínek a legjobbak, ahol nem gondolja az ember, nagy techno-s kultúrával és közönséggel fog találkozni és aztán a szett elején rádöbbenek, hogy újfent nagyon pozitívan kell, hogy csalódjak.
Ilyen élményeim voltak például Hondurasban, Guatemalában és Dél-Afrikában.
Számodra melyek a szimpatikusabbak? A klubbok vagy a zenei fesztiválok?
Hát nem is tudom, számomra sosem volt fontos, hogy milyen nagy tömeg előtt játszom, vagy hogy mekkora neve van az adott fesztiválnak. Természetesen néhol megtiszteltetés, ha felkérnek, de számomra sokkal lényegesebb az, hogy egy buliban milyen reakciót kapok a közönségtől, legyen az csak párszáz fő, vagy akár egy több ezres tömeg. Ha egy kis bulinak jó a promóciója, jó a hangtechnika és a közönség is vevő arra, amit én nyújtok nekik, akkor ez a végeredmény jelent a legtöbbet számomra.
Ha jól hallottuk két stúdiód is van, mesélnél ezekről nekünk kicsit bővebben?
Igen, a nagy stúdióm mellett, ahol legfőképpen a master-eléseket csinálom, pár éve kialakítottam otthon is egy kisebb stúdiót, ahol a friss ötleteimet próbálgatom, akár reggel az ágyból kikelve, beülök és felveszek pár hangmintát, néhány friss inspiráció alapján.
Milyen eszközöket, applikációkat használtál korábban és használsz most a zenéid elkészítéséhez?
A legelején ‘Reason’-t használtam, aztán ahogy egyre jobban belemélyedtem az audio szerkesztés rejtelmeibe, elkezdtem az ‘Ableton’-t használni, majd a különböző master-elésekhez még néhány külön hardvert is használok. A lényeg, hogy igazán minőségi hangzás legyen a végeredmény, amelynek eléréséhez a professzionális szoftverek mellett, profi hardverekre is szükség van.
Mi a véleményed a digitális formátumokról? Végleg el fogja törölni a bakelitet?
Mindenképpen a digitalis zene korszakát éljük, de én még mindig bakeliten jelentetem meg az új zenéimet, mert azt mégiscsak egy kézzelfoghatóbb dolognak tartom. Manapság már naponta rengeteg zene jön ki és ha csak digitalis formában jelenik meg, amit csinálsz az könnyen elveszik a többi között. Még ha akár csak párszáz példányban is jelenik meg az új zeném, akkor is úgy érezhetem, hogy valami maradandót alkottam azoknak, akik megveszik. Nekem személyesen is egy hatalmas kollekcióm van a 90-es évek zenéiből bakeliten, amit a mai napig bővítgetek.
Milyen terveid vannak a jövőre nézve?
Várható még idén néhány Drumcode-os megjelenés és számos remixen is dolgozok jelenleg, de a legtöbb időmet a fellépések mellett a remélhetőleg jövőre megjelenő új albumom készítésével töltöm, amely szintén a Drumcode szárnyai alatt fog megjelenni.
Milyen szettel készültél ma estére?
Egy kicsit több mint 3 órás szettet fogok ma játszani, amivel remélem, hogy egy kellemes utazásra vihetem a mai közönséget a techno világában, aztán majd meglátjuk, hogy merre kalauzoljuk egymást az este folyamán…
Milyen üzeneted van a magyar rajongóid számára?
Nagyon örülök, hogy végre a magyar közönség előtt is felléphetek, nagyon várom már a ma esti built és remélem mielőbb újra visszatérhetek majd.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: