Cikkek: 15179 | Ma megjelent: 0
onemusic logo

Nora Turato „pool7” – a gondolat és test közti határ újraértelmezése az ICA-ban

Írta: Ostroml

Amikor belépünk Nora Turato londoni ICA-ban rendezett „pool7” című kiállítására, azonnal magával ragad a falakat borító A4-es lapok tengere, melyeken az alkotó saját gondolatai sorakoznak. Olyan mondatokkal találkozunk, mint „gondolkodtam Fiona Apple-ről, mennyit jelentett nekem” vagy „haha nem vagy tökéletes, ne aggódj”. Az ArtReview egy esszéje szerint ez a mű az elkalandozó figyelem vizuális metaforája, amely lehetőséget ad a látogatóknak, hogy elmerüljenek a művész belső párbeszédében.

A test bölcsessége
Turato munkáiban központi szerepet kap a test mint tudásforrás. A „pool7” kísérlet arra, hogy újra kapcsolatot teremtsünk testünk ösztönös bölcsességével – mindezt hanginstallációkon, többcsatornás videókon és performatív elemekkel kiegészítve. A művész a szavak, hangok és mozdulatok egymásba fonódásával az emberi kommunikáció mélyebb rétegeit tárja fel.

A nyelv újraértelmezése
A kiállítás egyik legfontosabb motívuma a nyelv visszavétele, annak újraértelmezése mint személyes kifejezőeszköz. Míg korábbi munkáiban Turato különböző forrásokból gyűjtött szövegeket, most a saját belső világára koncentrál. „Mostanra eljutottam oda, hogy a nyelvet saját nyelvemként kezdjem el használni” – mondja a művész, aki így a nyelvet mint személyes identitásformát vizsgálja.

Előadás és improvizáció
A kiállítás júniusban egy performatív előadással zárul, ahol Turato a művészet és az improvizáció határait feszegeti. Az előadásban a mozgás, az ének és a spontán cselekvés egyaránt helyet kap. „Amikor előadok, olyan, mintha egy filmet néznék magamról, és izgatottan várom, hogy valami új történjen, ami eddig soha nem történt meg” – mondja Turato.

A „pool7” egy különleges, intim és mégis intenzív utazás a gondolatok, érzelmek és testi tapasztalatok világában, amely új perspektívát kínál a kommunikáció és az önkifejezés természetéről.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Holy Priest at Arzenal New Date 2025.10.23.
Sasha & John Digweed x OCT. 10 x Óbuda Bay - Grand Opening 2
Sneakerness